Bits for Knowledge 2022 (Pardubice)

08.11.2022

Znalosti a zkušenosti mají často cenu zlata. V Bits2b a Bits4s víme, že pravidelné sdílení novinek, trendů, znalostí a zkušeností je důležitou součástí posilování kvality kybernetické bezpečnosti, data a knowledge managementu ve firmách a organizacích. Zahájili jsme proto sérii vzdělávacích akcí s názvem Bits for Knowledge. První se konala 19. října v Pardubicích v hotelu Pierre. 

Dopolední blok byl věnován Expert Notes, tedy přednáškám expertů na poli kybernetické bezpečnosti a knowledge managementu. Vytopil Petr Šebesta (Bits4s) s prezentací porovnávající výhody a nevýhody cloudových a on-prem řešení. Svou prezentaci ozvláštnil kvízem, kde účastníci mohli nejen tipovat odpovědi, ale i pokládat otázky. Následovala přednáška Karla Šimečka (VŠE), která zdůraznila důležitost datové analytiky a knowledge managementu ve vztahu ke kybernetické bezpečnosti a bezpečnosti informací. Po pauze na oběd účastníky opět donutil k soustředění Petr Kopřiva (NÚKIB) s představením podrobností k vyhlášce NIS 2. Jeho prezentace rozproudila diskuzi a řadu otázek. 

Následující blok se věnoval prezentacím jednotlivých nástrojů kybernetické bezpečnosti a knowledge managementu.  Vystoupili zástupci distributorů Clico, Comguard a GreyCortex, kteří se prostřídali s Bits4s expertem Jiřím Lokajem a jeho praktickými ukázkami ladění daných nástrojů a možností napojení na nástroje datové analytiky. Závěrečná hodina patřila Aphinitu, který představil jeho zakladatel Martin Veselý včetně praktické ukázky. 

Prohlédněte si fotky z akce: