Bits and Talks: Na co nezapomenout při počítání nákladů na kyberbezpečnost

21.09.2022

Bits and Talks je série rozhovorů se odborníky a důležitými lidmi z oborů kybernetické bezpečnosti, datové analytiky a správy znalostí. S Ing. Karlem Šimečkem, Ph.D., Manažerem kybernetické bezpečnosti na VŠE Praha, jsem se bavili například o tom, na co nezapomenout při počítání nákladů na kybernetickou bezpečnost. 

Přepis

Ing Karel Šimeček, Ph.D.:

Mnoho hlavně těch lidí, co to zodpovídají za peníze, mají představu o tom, že ta nákladovost se dá odseknout od toho, jejichž integrální součástí má být. Nedá se říct, kdo platí bezpečnost ve firmě. Kdo ji platí? A to stejné - kdo platí znalosti a správu znalostí? Já většinou argumentuju obráceně. Kolik nás stojí ve firmě to, že někdo vyrábí chyby? Každá chyba má svůj náklad má svou cenu v podobě ztráty. To znamená, že se propálil čas na výrobu té chyby nebo že lidé byli tou chybnou uvedeni v omyl, takže spousta lidí dělalo nějakou ptákovinu. Nebo dokonce se na tu chybu nějaký materiál, nějaká energie vynaložila. Tohle všechno má tu svou cenu. 

Bits2b

Bits2b s r.o. is a Czech consulting company founded in 2014 with the idea that Business Intelligence (BI) can be better and less expensive than was the established standard.

Through data, we help companies to be more efficient and focus on what they want and what they are good at. Those days when BI was only available to the largest companies, it took more than a year to implement and cost tens of millions of crowns, are gone.Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam.

Bits4s

BITS4S s.r.o. is a Czech knowledge-based company focusing on cyber security.

Our team members have many years of experience in IT and OT security and data analytics. Together we believe that cyber security should play an important role in every company. Because nowadays, it is a strong IT and OT security that determines the reliability and functionality of a company.